LTLT

Suvirinimas argonu

Argonas – tai netoksiškos, bespalvės, bekvapės inertinės apsauginės dujos, kurios patikimai apsaugo išsilydžiusį metalą nuo aplinkos, oro deguonies poveikio. Kai metalas virinamas nelydžiu elektrodu apsauginėse dujose (TIG), suvirinimo vonelė ir auštanti siūlė yra apsaugomos nuo priemaišų iš atmosferos. Suvirinimas argonu reikalauja daugiau preciziškumo, jis sudėtingesnis ir ne toks spartus kaip MIG virinimas, tačiau pasižymi aukštesne darbo kokybe.

Kada rinktis suvirinimą argonu?

Suvirintojai TIG būdą renkasi tada, kai labai svarbi gera siūlės išvaizda bei aukšta suvirinimo kokybė. Argonu dažnai virinami aliuminio lydiniai. Kadangi siūlės išvaizda įgauna ypatingą svarbą, TIG būdu suvirinami metaliniai baldai, dviračių rėmai ir panašūs daiktai, kuriuose svarbus ne tik patvarumas, bet ir estetiškumas. Virinimas argonu idealiai tinka ypatingai plonoms medžiagoms (0,3–3 mm storio).

Tvarkingai atrodančių siūlių taip pat reikia suvirinant vamzdžius ar cisternas maisto gamybos pramonėje. Automobilių gamyboje, pavyzdžiui, šis suvirinimo būdas naudojamas virinant plonus lakštus, remontuojant aliuminines variklių galvutes, propelerius ir t.t. Trumpai tariant, jeigu reikia aukštos kokybės šaknies užvirinimo, patariama rinktis TIG suvirinimą.

Nors virinant TIG būdu rezultatas nebus pasiektas taip greitai kaip MIG būdu, tačiau virinimo argonu metu išgaunamos aukštos kokybės siūlės, susidaro mažai arba visai jokio šlako ar purslų. Šis universalus virinimas tinka beveik visiems medžiagų tipams.

Nepamirškite, kad renkantis suvirinimo metodą, labai svarbu žinoti, kokiam darbui jis bus naudojamas ir kokio rezultato siekiate. Rinkitės protingai!

Kontaktai

Reg. vieta: Naftininkų g. 72-21, LT-89177 Mažeikiai

Lietuva Buveinė: Montuotojų g. 1 LT-89101 Mažeikiai Lietuva

+370 698 21447

egidijus.viktoravicius@icc-tsk.com